> Nejchutnější vídeňská atrakce

Největší vídeňské tržiště, nacházející se na Weinzeile blízko náměstí Karlsplatz, stojí za návštěvu při jakémkoliv výletu do Vídně. Otevřené je každý den kromě neděle a ve více než 120 stáncích nabízí nepřeberné množství ovoce, zeleniny, sýrů, uzenin, ryb a dalších pochoutek. To vše doplňují kavárny, bistra a restaurace, které nabízejí pokrmy vyrobené ze surovin dostupných na samotném trhu. O sobotách se tady navíc koná bleší trh.

Na počátku bylo mléko

Naschmarkt funguje již od 16. století, tehdy se tady prodávalo hlavně mléko. Odtud také pochází název trhu. Z německého výrazu „Asch“ (láhev na mléko) vznikl Aschenmarkt. V 18. století se přidalo dovážené ovoce a zelenina. Dnes zde seženete leckterou potravinu – určitou část sortimentu samozřejmě tvoří místní rakouské suroviny, naleznete tu však i ty exotické.
 
Trh je nejen zdrojem výborného jídla, ale oprávněně i vyhledávanou turistickou atrakcí. Obchodníci vám ochotně nabídnou ochutnat, co prodávají. Konkurence je velká a každý chce dokázat, že nabízí to nejlepší.

Fotogalerie

1/4
2/4
3/4
4/4

Dnes: průběžná modernizace

Stánky, které byly vybudované mezi lety 1910 a 1916 přestávají po sto letech vyhovovat dnešním nárokům. Proto v roce 2010 začala modernizace trhu, která potrvá až do roku 2015. Rekonstrukce se zaměřuje především na technickou infrastrukturu a zajištění bezbariérového přístupu. Trhy během ní stále fungují a jsou otevřené po celý rok - neváhejte je kdykoli navštívit.

Otevírací doba
po – pá           6.00 – 19.30
so                    6.00 – 17.00
Naschmarkt není jediným vídeňským trhem, po celém městě se pravidelně koná spousta menších, kde se dají koupit místní produkty. Patří mezi ně například Brunnenmarkt ve vídeňském okrsku Ottakring nebo Karmelitermarkt.

Odkazy:

Tagy

arboristika   bezbariérový přístup   Bratislava   Brno   brownfields   Břeclav   bydlení bez aut   car-free   cyklistika   cyklostezka   Česká Třebová   doprava   dopravní uzel   Dvůr Králové   facilitace   farmářské trhy   Freiburg   Frýdek-Místek   Gehl   Hamburg   happening   Havířov   hodnocení   Hodonín   Hradec Králové   Cheb   Chrudim   Jilemnice   knihovna   Kodaň   komunita   komunitní plánování   kreativita   kultura   Liberec   lokální produkty   management mobility   Mariánské lázně   městské zahradničení   místní ekonomika   mobilita   nábřeží   náměstí   nemotorová doprava    New York   Nizozemí   obnovitelné zdroje   obytná ulice   obyvatelnost   Opočno   Ostrava   ošetření stromů   parkování   participace   participační metody   pěší   plán   plán mobility   Praha   prostupnost   sdílený prostor   sídliště   strategie   Svitavy   Tišnov   trhy   udržitelná doprava   udržitelné město   Uherský Brod   Ústí nad Orlicí   územní plánování   urbanismus   veřejné prostranství   veřejný prostor   Vídeň   vize města   Vlašim   voda ve městě   Vyškov   zadržení dešťové vody   zapojení veřejnosti   zeleň   zklidňování dopravy   ulice   vnitroblok   Nadace Partnerství   architektura   Berlín
Články s podobnými tagy
Mohlo by vás zajímat

příklady dobré praxe

Dopravní systém v Hradci Králové

Město Hradec Králové se stalo dobrým příkladem realizace zklidňování dopravy. Své řešení přihlásilo do soutěže Cesty městy, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Tato soutěž zviditelňuje a oceňuje kvalitní dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu, zkvalitňování veřejného prostoru a optimální uspořádání dopravy realizovaná v městech a obcích České republiky.


Tyto stránky provozuje Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz

 
Související aktivity Nadace Partnerství Mohlo by vás zajímat
   
Soutěž Cesty městy Otevřená zahrada Brno
Bezpečné cesty do škol Greenways
Soutěž Chceme být vidět Labská stezka
Zdravé stromy pro zítřek Moravské vinařské stezky
Anketa Strom roku Cyklisté vítáni
Evropský strom roku Festival otevřených sklepů
Soutěž pro vodu Cena Josefa Vavrouška
Škola pro udržitelný život  

 
Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

> podrobnější kontakty
© 2022, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena