> Stromy pod kontrolou

Stromy pod kontrolou je bezplatný portál, na kterém naleznete informace o stromech z vašeho okolí. Projekt je založen na snadném sdílení informací o prostředí, ve kterém žijeme a do něhož patří i stromy na veřejných prostranství.

Co na portálu naleznete?

 
  • Portál se skládá ze dvou hlavních částí: z databáze certifikovaných arboristů a z mapového portálu.
  • Na mapovém portálu je možné vyhledat informace o stromech na veřejných prostranstvích ve vaší obci. To samozřejmě jen v případě, že vlastníci stromů využili portál ke zveřejnění těchto informací.
  • Mezi poskytované informace o jednotlivých stromech patří například: taxon, průměr kmene, výška jedince, fyziologické stáří, perspektiva jedince, doporučená technologie ošetření nebo další poznámky.

Fotogalerie

1/3
Bezplatný portál, kde najdete informace o stromech ve vašem okolí.
2/3
Mapový portál
3/3
Databáze certifikovaných arboristů

Pro koho slouží?

 
  • Certifikovaní arboristé se mohou registrovat do databáze, kde si je může každý zájemce o arboristické služby vyhledat dle požadovaných kritérií. Zároveň zde arboristé získají přehled o instalovaných bezpečnostních vazbách a o doporučených akcích.
  • V případě, že na portále majitelé stromů zveřejní výsledky své inventarizace, mohou jej využívat jako pomůcku při následném plánování péče o dřeviny. Podobně jako arboristé, i majitelé stromů získají přehled o doporučených akcích a mohou spravovat informace o instalovaných bezpečnostních vazbách.
  • V neposlední řadě slouží portál i široké veřejnosti, která má možnost vyhledat potřebné informace o stromech ve svém okolí, odbornou arboristickou firmu nebo pomoc při ocenění stromu.
 
Do zveřejnění informací na mapovém portálu se zapojili majitelé stromů již ve všech krajích České republiky a je evidováno více než půl milionu stromů. Chcete-li mít tedy stromy pod kontrolou, využijte služeb portálu.
 

Zdroje a další informace:

 
Autor textu: Alena Voráčková
Fotografie: Alena Voráčková a portál Stromy pod kontrolou

Tagy

arboristika   bezbariérový přístup   Bratislava   Brno   brownfields   Břeclav   bydlení bez aut   car-free   cyklistika   cyklostezka   Česká Třebová   doprava   dopravní uzel   Dvůr Králové   facilitace   farmářské trhy   Freiburg   Frýdek-Místek   Gehl   Hamburg   happening   Havířov   hodnocení   Hodonín   Hradec Králové   Cheb   Chrudim   Jilemnice   knihovna   Kodaň   komunita   komunitní plánování   kreativita   kultura   Liberec   lokální produkty   management mobility   Mariánské lázně   městské zahradničení   místní ekonomika   mobilita   nábřeží   náměstí   nemotorová doprava    New York   Nizozemí   obnovitelné zdroje   obytná ulice   obyvatelnost   Opočno   Ostrava   ošetření stromů   parkování   participace   participační metody   pěší   plán   plán mobility   Praha   prostupnost   sdílený prostor   sídliště   strategie   Svitavy   Tišnov   trhy   udržitelná doprava   udržitelné město   Uherský Brod   Ústí nad Orlicí   územní plánování   urbanismus   veřejné prostranství   veřejný prostor   Vídeň   vize města   Vlašim   voda ve městě   Vyškov   zadržení dešťové vody   zapojení veřejnosti   zeleň   zklidňování dopravy   ulice   vnitroblok   Nadace Partnerství   architektura   Berlín
Články s podobnými tagy
Mohlo by vás zajímat

příklady dobré praxe

Vlašimská zahrada plná aktivit

Na jaře 2010 na vlašimské zahradě Spolkového domu Blaník vznikla "Zahrada plná aktivit a zeleně". Finančně tento projekt podpořila Nadace Partnerství. Cílem bylo vytvořit ve stávajícím ovocném sadu tzv. permakulturní zahradu s novými zahradními a herními prvky. Do plánování i realizace zapojili vlašimští organizátoři veřejnost a řadu místních partnerů.


Tyto stránky provozuje Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz

 
Související aktivity Nadace Partnerství Mohlo by vás zajímat
   
Soutěž Cesty městy Otevřená zahrada Brno
Bezpečné cesty do škol Greenways
Soutěž Chceme být vidět Labská stezka
Zdravé stromy pro zítřek Moravské vinařské stezky
Anketa Strom roku Cyklisté vítáni
Evropský strom roku Festival otevřených sklepů
Soutěž pro vodu Cena Josefa Vavrouška
Škola pro udržitelný život  

 
Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

> podrobnější kontakty
© 2022, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena