> Konference Město pod pokličkou 2014

V úterý 9. prosince proběhla v sídle Nadace Partnerství konference Město pod pokličkou 2014 pod záštitou České komory architektů a Ministerstva pro místní rozvoj. Konference se zúčastnilo více jak šedesát zástupců veřejné správy, kteří mají v kompetenci plánování a realizaci veřejných prostranství, dále architekti a urbanisti. Další desítka účastníků mohla sledovat konferenci online přes webinář.
 
Jakým způsobem plánovat a realizovat kvalitní veřejná prostranství, která odpovídají požadavkům 21. století? Nejen tuto otázku rozebírali hlavní přednášející z měst Plzně, Pardubic a Prahy, ve kterých již usilují o koncepční rozvoj veřejných prostranství. Odpolední blok konference byl věnován problematice ukotvení veřejných prostranství v české legislativě a souvisejících dokumentech prezentovanou zástupci Ústavu územního rozvoje a Ministerstva pro místní rozvoj. Během konference nechyběly ani společné diskuzní formáty, které vedly k rozebírání tématu občanské participace v otázkách veřejných prostranství, špatného sjednocování účelu a funkce veřejného prostranství nebo komplikovaných vztahů aktérů a organizací ve veřejném prostoru.
 

Témata a hosté:

Pořadatel: 

Tip:

  • V Praze mají zpracovaný Manuál tvorby veřejných prostranství jako první dokument tohoto druhu v ČR, nakoukněte do hotové kuchařky zde!

Ke stažení:

Mohlo by vás zajímat

příklady dobré praxe

Knihovna pod širým nebem

Stejně jako mnoho jiných předměstí východního Německa, okres Salbke, jiho-východně od Magdeburgu, prochází hlubokým fyzickým a sociálním úpadkem. Charakteristická je tady vysoká nezaměstnanost a málo veřejných zařízení. Staré obchody jsou zavřené a stále přibývají další neobydlené byty. Krajinu tvoří postindustriální město plné opuštěných továren a holých ploch. Jednou z nich bylo i trojúhelníkové místo na křižovatce hlavní ulice Blumenbergers, které zůstalo prázdné po demolici staré okresní knihovny.


Tyto stránky provozuje Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz

 
Související aktivity Nadace Partnerství Mohlo by vás zajímat
   
Soutěž Cesty městy Otevřená zahrada Brno
Bezpečné cesty do škol Greenways
Soutěž Chceme být vidět Labská stezka
Zdravé stromy pro zítřek Moravské vinařské stezky
Anketa Strom roku Cyklisté vítáni
Evropský strom roku Festival otevřených sklepů
Soutěž pro vodu Cena Josefa Vavrouška
Škola pro udržitelný život  

 
Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

> podrobnější kontakty
© 2022, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena